strona główna
IR Studio

 

 

Oto kilka pytań, które Klienci najczęściej zadają lub mogliby zadać:

 

Czy możemy mówić sobie po imieniu?

Wręcz musimy. Jestem w podobnym wieku, co większość nowożeńców, poza tym w ten sposób znacznie łatwiej się współpracuje :)

 

Ilu fotografów będzie robić zdjęcia na naszym ślubie?

Z reguły jeden - piszący ten tekst Daniel Gaworski. W razie potrzeby zabieram ze sobą asystenta, istnieje też możliwość pełnej obsługi przez dwóch fotografów.

 

Czy masz własne studio?

Posiadam mobilny zestaw oświetleniowy - 4 bezprzewodowe lampy, statywy i modyfikatory światła, z którymi zwykle pracuję w terenie. Zdjęcia o jakości studyjnej możemy wykonać praktycznie wszędzie - zarówno we wnętrzach, jak i w plenerze - jesteśmy całkowicie niezależni od zastanych warunków oświetleniowych!
Bezprzewodowych lamp używam także w reportażu - w Waszych domach, w kościele, a zwłaszcza na sali weselnej. Zapewnia to zawsze dobrze doświetlone i nie "poruszone" (chyba że z premedytacją) zdjęcia. Zwykle nie "błyskam prosto w twarz" lampą zamontowaną na aparacie.
Jeśli zależy Wam na zdjęciach w klasycznym studio, oczywiście możemy to zorganizować.

 

Czy obrabiasz wszystkie zdjęcia?

Wszystkie zdjęcia, przed oddaniem ich Wam na płycie, przeglądam i poprawiam w razie potrzeby (np. poprawiam naświetlenie, kolory, prostuję lub przycinam kadry). Warto zwrócić uwagę, że wielu fotografów nazywa to obróbką. Jeśli wybierzecie opcję z obróbką "artystyczną", wybrane zdjęcia poddaję gruntownej obróbce. Nie używam jednej akcji dla wszystkich zdjęć, czy automatycznej korekty w programie - każde traktuję indywidualnie, "wyciągam" to, co w nim najlepsze i maskuję, co niepotrzebne. Staram się nadać każdemu zdjęciu charakter, zdecydowanie unikając kiczu.

 

Przez ile godzin jesteś dostępny w dniu naszego ślubu?

Tyle, ile potrzeba. Pracuję na jakość, a nie na czas. Jeśli mam fotografować od przygotowań do wesela, umawiamy się, o której mam u Was być i co chcecie uwiecznić, np. Panna Młoda - fryzjer, kosmetyczka, ubieranie sukienki - 1-2 godziny; Pan Młody - garnitur - 5 minut (dzięki czemu udaje się sfotografować oboje, nawet jeśli mieszkacie daleko od siebie).
Na weselu zostaję przeważnie do końca oczepin, jeśli takowe planujecie. Do oczepin zdążam zrobić wystarczająco dużo zdjęć z zabawy oraz portrety gości, jeśli sobie życzycie. Po oczepinach z reguły dzieje się już mniej niż przed, ale jeśli jest potrzeba, to zostaję dłużej.
Gościom robię zwykle nie pozowane, naturalne zdjęcia "z ukrycia" - nie przeszkadzam przy rosole, prosząc każdego o uśmiech ;)

 

Jakie albumy oferujesz? Czy jest możliwość zamówienia dodatkowego albumu?

Zdjęcia dostajecie standardowo w wysokiej jakości albumach klasycznych (czyli z wklejanymi odbitkami). Albumy robimy na zamówienie, jest wiele opcji okładek, dodatków itd. Zdjęcia są wklejane profesjonalnym klejem, trwałym i bezpiecznym dla odbitek. Zamiast albumu tradycyjngo, oferuję (i polecam) wykonanie "fotoksiążki". Są to albumy w całości drukowane na papierze fotograficznym, na sztywnych kartach, bardzo eleganckie i wysokiej jakości - proszę nie mylić z popularnymi fotoksiążkami z sieciowych fotolabów!
Jak najbardziej, jest możliwość zamówienia dodatkowych albumów (np. dla rodziców), większej ilości odbitek, fotoksiążek, wydruków wielkoformatowych itd. Najlepiej ustalać te sprawy, kiedy otrzymacie już zdjęcia na płycie i wybierzecie konkretną ich ilość.

 

Czy rezerwując termin spisujemy umowę?

Oczywiście. Prowadzę legalnie zarejestrowaną działalność gospodarczą, więc nie podpisujecie umowy z "człowiekiem-widmem" ;) Umowa gwarantuje między innymi miejsca i godziny, w których jestem do Waszej dyspozycji, to że będę zabezpieczony zapasowym sprzętem, ilość zdjęć, które otrzymacie i terminy, w których oddam Wam zdjęcia, a także Waszą zgodę - lub nie - na późniejsze wykorzystanie przeze mnie zdjęć w celach promocyjnych. Nie umieszczam w internecie czy na reklamach Waszych zdjęć, jeśli się na to nie zgadzacie. Umowę możemy oczywiście dostosować w przypadku niestandardowego zlecenia.

 

Czy wykonujesz sesję plenerową w dniu ślubu, czy w innym terminie? Ile czasu trwa sesja?

Zdecydowanie zachęcam, aby zrobić plener na spokojnie po Waszym ślubie lub poprawinach.

 

Gdzie wykonujesz sesję? Czy możemy sami zaproponować miejsce?

W pierwszej kolejności przyjmuję Wasze propozycje lub pytam o upodobania i szukam odpowiednich lokalizacji, które przed sesją możecie zweryfikować. Jestem zawsze chętny na sesje wyjazdowe!

 

Czy jest możliwość wyjazdu za granicę i ile to kosztuje?

Chętnie pojadę fotografować w każde miejsce na ziemi! Porozumiewam się sprawnie po angielsku i niemiecku, nie wymagam pierwszej klasy w samolocie, czy luksusowego hotelu. Ponosicie autentyczne koszty dotarcia i przetrwania w danym miejscu.

 

Czy zdjęcia w podczerwieni robisz specjalnym aparatem, czy to kwestia obróbki? Czy robisz je także w trakcie reportażu?

Do podczerwieni mam specjalny aparat. Efekt ten rzadko da się odtworzyć w Photoshopie. Technika ta jest dość "wybredna" co do warunków (potrzebne jest słońce i odpowiednie okoliczności przyrody - cały efekt robi chlorofil), dlatego takie zdjęcia zwykle nie wychodzą ciekawie w trakcie reportażu. Robię je głównie w plenerze i jest to zwykle dodatek do zdjęć "normalnych".

 

 

Jeśli macie więcej pytań, chcecie zobaczyć więcej zdjęć lub zarezerwować termin, proszę o kontakt!

 

 

 o co chodzi?    |    fotografia ślubna    |    oferta firmowa    |    oferta indywidualna    |    modyfikacja aparatów    |    polecamy    |    kontakt